NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Цветни аспекти Картина на Тициан, намерена в найлонова торба, беше продадена за 17,6 млн. британски лири
3025
Цветни аспекти

Картина на Тициан, намерена в найлонова торба, беше продадена за 17,6 млн. британски лири

Картина на Тициан, намерена в найлонова торба, след като беше обявена за открадната, е продадена за 17,6 млн. британски лири, съобщи Би Би Си. "Почивка по пътя към Египет", рисувана от венецианския художник Тициан по времето, когато е едва двайсетгодишен - през 1510 г., беше продадена на аукцион в Лондон, организиран от "Кристис"

| 03 Юли 2024, 09:25 ч.
Картина на Тициан, намерена в найлонова торба, беше продадена за 17,6 млн. британски лири
Картина на Тициан, намерена в найлонова торба, беше продадена за 17,6 млн. британски лири
Снимка © DFA

Картина на Тициан, намерена в найлонова торба, след като беше обявена за открадната, е продадена за 17,6 млн. британски лири, съобщи Би Би Си.

Протестиращи природозащитници днес напръскаха с боя мегалитния паметник „Стоунхендж“ във Великобритания, предаде Ройтерс. Разпространени онлайн видеокадри показват оранжеви петна върху някои от камъните на най-известната в света праисторическа мегалитна структура.

Двама души са задържани по подозрение за нанасянето на щети на древния паметник, съобщи в изявление местната полиция.

Във видеозапис, разпространен от природозащитната група „Просто спрете петрола“ (Just Stop Oil), се вижда как двама активисти се втурват към два от мегалитите на „Стоунхендж“ и пръскат боя по тях, докато друг човек се опитва да ги спре.  

Паметникът в Южна Англия е част от световното културно наследство на ЮНЕСКО и е една от шестте най-посещавани британски забележителности.

Групата „Просто спрете петрола“ набра популярност във Великобритания с разрушителните си протестни д

С аудио-визуален спектакъл, концерт, комедийно шоу и много изложби започна общностният фестивал "48 часа "Варуша юг" във Велико Търново. Той се провежда в старата част на града и привлече много хора както от страната, така и от чужбина. Посетителите на общностното събитие могат да присъстват на над 100 различни прояви на повече от 120 участника, които се провеждат на близо 50 места. 

Първите събития бяха открити още в ранните следобедни часове. В Изложбени зали "Рафаел Михайлов" посетителите можеха да разгледат изложбите "Мисли преди да пораснеш" и "Ако съдим книгата по корицата", а любителите на музиката да потанцуват на диджей парти на Самоводската чаршия. Малко по-късно израелският визуален артист, живеещ в Ирландия, Моран Бийн-нун се включи с уъркшоп и пърформанс, озаглавен "Това, което водата шепне". По същото време на плажа край река "Янтра" Йоана Стоянова

Избрани творби от XVII Международен фотографски салон са подредени на входа на Морската градина във Варна до 27 юли. 

Наред с фотоси на автори от Европа, Канада и Австралия, има и на участници от Саудитска Арабия, Китай, Индия, Оман, Катар, Макао, Индонезия, Малайзия. Представени са общо 124 кадъра, съобщиха организаторите от Варна Оупън Арт.

Те са подбрани между над 6000 кандидатури на 373 автори от 56 държави. Оценявани са от международно жури, в което влизат Адела Лия Русо от Румъния, Харжанто Сумауан от Индонезия и Мирослав Момински от България.

Международният фотографски салон във Варна е най-старият международен фотографски конкурс в България, припомниха организаторите. Всяка година в него се показват творбите на световни творци, подбрани според критерии и в партньорството на най-големите световни фотографски организации - като FIAP (Federation Interna

Тази година празниците „Свищовски лозници“ ще се проведат от 26 до 29 септември. В празничната програма са включени културно-образователни прояви и концерти на популярни изпълнители в различни жанрове на българската музика, съобщиха от общинската администрация.

В първия ден в Градска библиотека „Проф. Иван Шишманов“ ще бъде открита изложба от снимки и статии на тема „Свищовски лозници – поглед във времето“. След това на тържествено заседание на Общински съвет – Свищов поетът Георги Драмбозов ще бъде удостоен с почетното звание „Почетен гражданин на Свищов“. Вечерта на централния площад „Алеко“ в града ще започне първият концерт на групата D2 – 25 години музика с участието на Димитър Кърнев (китара), Александър Обретенов (бас китара), Васил Вутев (ударни) и Радостин Василев (вокали).

На 27 сеп

Авиомузеят в Бургас ще приема посетители с вход свободен на 29 юни, когато се отбелязва 97-ата годишнина от създаването на летището в морския град. На същата дата се честват и седем години от откриването на авиомузея. Това съобщиха от пресцентъра на местната администрация.

По случай празника посетителите ще могат да разгледат десетте самолетни експоната, сред които е легендата на гражданската авиация Ту-154, както и най-популярният едномоторен, двупланов самолет в света Ан-2. В деня на събитието посетителите ще могат да събеседват с капитан Пламен Сталев, който ще разкаже за скритите тайни на авиацията.  

Ще бъде представена и изложба на безпилотни летателни апарати тип дронове, арт работилници и др. От 17:00 часа е предвидена музикална програма, организирана от артистите EVA, Торино и Пашата.

На 29 юни 1947 г. се осъществява първият полет между София

"Почивка по пътя към Египет", рисувана от венецианския художник Тициан по времето, когато е едва двайсетгодишен - през 1510 г., беше продадена на аукцион в Лондон, организиран от "Кристис".

Картината е била открадната от гостна стая в имението Лонглийт в Уилтшър, Великобритания, през 1995 г. Седем години по-късно платното е открито без рамката в пластмасова торба в Лондон. 

Цената, на която е продадена картината на аукциона, е рекордна за творба на Тициан, обявиха от "Кристис".

Лорд Бат, който наследи баща си, маркиза на Бат, през 2020 г., е собственик на имението Лонглийт. По думите му картината има изключителна история. 

Картината изобразява Дева Мария с малкия Исус и Йосиф. Тя е с ширина 60 см и е рисувана върху дърво. Имала е много собственици от създаването си досега, сред които е и австрийският император Йосиф Втори. Картината е била съхранявана в двореца Белведере във Виена, преди да бъде открадната от френските войски за Наполеоновия музей през 1809 г. По-късно става собственост на шотландски благородник. Маркизът на Бат я купува през 1878 г. Открадната е през 1995 г. 

Певица Селин Дион говори открито за "медикаментозните си ексцесии" - прекомерна употреба на много опасни лекарства, в интервю за френската телевизия TF1 преди излъчването на документален филм, посветен на болестта, която я принуди да се оттегли от сцената, предаде АФП.

Петдесет и шест годишната канадка от години се бори с рядко неврологично заболяване, известно като Синдром на скования човек (Stiff person syndrome, SPS). За болестта, която причинява силни болки, затруднено движение и спазми, няма известно лечение. 

Заради заболяването си Селин Дион не е в състояние да изнася концерти от 2020 г. 

Документалният филм, озаглавен "Аз съм: Селин Дион", ще се излъчи по Амазон Прайм Видео на 25 юни.

"Отмених много концерти, самозалъгвах се, започнах да приемам лекарства. Може би ще опитам противовъзпалително, спазмолитично или нещо друго", разказва п

Срещу бившия китарист на американската алтернативна рок група „Ред Хот Чили Пепърс“ Джош Клингхофър е заведено дело за причиняване на смърт по непредпазливост и небрежност, предаде Асошиейтед прес. Според обвинението той е  блъснал и убил пешеходец по-рано тази година. 

Искът е подаден от Ашли Санчес, дъщерята на жертвата. Нейният баща, 47-годишния Израел Санчес умира, след като е блъснат, докато върви на пешеходна пътека в град Алхамбра, източно от Лос Анджелис.

Инцидентът е станал следобед на 18 март, когато, според думите на ищците, Клингхофър е управлявал черен джип без регистрационен номер. Той е завил наляво на кръстовище с маркирана пешеходна пътека. Видеозапис, представен от обвинителите, показва как черен автомобил удря Израел Санчес, докато завива. Санчес е получил травма на главата, като няколко часа по-късно е починал от нараняванията си в болница

Певицата Мирослава Кацарова ще представи своята концертна програма „Палома“ (Paloma) във Варненската градска художествена галерия в рамките на съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“.

Концертът включва изпълнения на музикален материал, базиран на оригинални композиции на вокалистката, както и на някои джаз и поп класики, принадлежащи на латиноамериканската песенна традиция от ХХ век, съобщават организаторите. Програмата носи името на една от старите популярни мексикански песни „Палома“, датираща от 1954 г. 

Проектът е реализиран в края на миналата година. Кацарова и нейният дългогодишен сценичен партньор, пианистът и композитор Мирослав Турийски, подбират музикалния материал и го разработват в нова и различна звучност в контекста на съвременния джаз. Целта им е песните да звучат съвременно, но

Есенен театрален салон 2024 г. ще се състои от 24-ти септември до 17-ти октомври в Сливен, съобщиха от Драматичен театър „Стефан Киров“.

Театралното събитие започва на 24 септември с постановка на криминалния психологически трилър “Съмнение” от Джон Патрик Шанли на Драматичен театър “Никола Вапцаров” - Благоевград. Калин Врачански е в ролята на свещеник, изповядващ добродетелта на съчувствие и взаимопомощ, посочват организаторите.

На 1 октомври на сливенска сцена актьорите от Младежки театър „Николай Бинев“ представят пиесата „Опасни връзки“ на Шодерло дьо Лакло. На фокус са вечните теми за човешките надежди, страсти, влюбвания и предателства. 

За първи път Есенният театрален салон отваря врати за по-младата аудитория. На 4 октомври в камерната зала на театъра ще се състои премиерата на най-новия

Филмът „Силна вода“ открива този петък, 20 септември, есенното издание на фестивала за българско класическо кино „24 през 2024“.

Вечерта в кино „Одеон“ е посветена на 90-годишнината от рождението на режисьора Иван Терзиев, посочват организаторите.

Фестивалът е по идея на „Филмаутор“, със съдействието на Националния филмов център и Българската национална филмотека.

Сценарист на „Силна вода“ е Боян Папазов по мотиви от романа „Лош ден“ на Генчо Стоев, оператор - Пламен Вагенщайн, художник - Боянка Ахрянова, музика -  Кирил Цибулка. Участват актьорите Иван Григоров, Кирил Кавадарков, Филип Трифонов, Велко Кънев, Мариана Димитрова, Меглена Попова, Иван Йорданов

„Силна вода&ld

През 2002 г. Скотланд Ярд в лицето на детектив Чарлс Хил откри творбата. В рамките на търсенето беше обявена награда за информация в размер на 100 000 британски лири. 

Чарлс Хил откри и картината "Викът" на Едвард Мунк. Шедьовърът на Мунк беше откраднат през 1994 г. 

Андрю Флечър, завеждащ отдела на "Кристис" за стари майстори, обяви, че картина на Тициан с подобно качество се появява на пазара на изкуство за първи път след повече от едно поколение. "Почивка по пътя към Египет" е изключителен пример за новаторския подход на художника към цвета и изображението на хора сред природен пейзаж. Картината още веднъж подчертава значението на Тициан като един от най-великите художници в историята на изкуството, каза още Флечър. 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
От 21 до 25 октомври ще се проведе международният театрален фестивал „Алтер его“, съобщават организаторите от театър-лаборатория „Алма алтер“, с подкрепата ...
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Мюзикълът "Емилия Перес" на Жак Одиар е избран от Франция да се състезава в категорията за най-добър международен филм на наградите "Оскар", предаде АФП, позовавайки се на Национал ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Цветни аспекти
3025
Цветни аспекти

Картина на Тициан, намерена в найлонова торба, беше продадена за 17,6 млн. британски лири

"Почивка по пътя към Египет", рисувана от венецианския художник Тициан по времето, когато е едва двайсетгодишен - през 1510 г., беше продадена на аукцион в Лондон, организиран от "Кристис".Картината е била открадната от гостна стая в имението Лонглийт в Уилтшър, Великобритания, през 1995 г. Седем години по-късно платното е открито без рамката в пластмасова торба в Лондон.

| 03 Юли 2024, 09:25 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Картина на Тициан, намерена в найлонова торба, беше продадена за 17,6 млн. британски лири
Картина на Тициан, намерена в найлонова торба, беше продадена за 17,6 млн. британски лири
Снимка © DFA

Картина на Тициан, намерена в найлонова торба, след като беше обявена за открадната, е продадена за 17,6 млн. британски лири, съобщи Би Би Си.

"Почивка по пътя към Египет", рисувана от венецианския художник Тициан по времето, когато е едва двайсетгодишен - през 1510 г., беше продадена на аукцион в Лондон, организиран от "Кристис".

Протестиращи природозащитници днес напръскаха с боя мегалитния паметник „Стоунхендж“ във Великобритания, предаде Ройтерс. Разпространени онлайн видеокадри показват оранжеви петна върху някои от камъните на най-известната в света праисторическа мегалитна структура.

Двама души са задържани по подозрение за нанасянето на щети на древния паметник, съобщи в изявление местната полиция.

Във видеозапис, разпространен от природозащитната група „Просто спрете петрола“ (Just Stop Oil), се вижда как двама активисти се втурват към два от мегалитите на „Стоунхендж“ и пръскат боя по тях, докато друг човек се опитва да ги спре.  

Паметникът в Южна Англия е част от световното културно наследство на ЮНЕСКО и е една от шестте най-посещавани британски забележителности.

Групата „Просто спрете петрола“ набра популярност във Великобритания с разрушителните си протестни д

С аудио-визуален спектакъл, концерт, комедийно шоу и много изложби започна общностният фестивал "48 часа "Варуша юг" във Велико Търново. Той се провежда в старата част на града и привлече много хора както от страната, така и от чужбина. Посетителите на общностното събитие могат да присъстват на над 100 различни прояви на повече от 120 участника, които се провеждат на близо 50 места. 

Първите събития бяха открити още в ранните следобедни часове. В Изложбени зали "Рафаел Михайлов" посетителите можеха да разгледат изложбите "Мисли преди да пораснеш" и "Ако съдим книгата по корицата", а любителите на музиката да потанцуват на диджей парти на Самоводската чаршия. Малко по-късно израелският визуален артист, живеещ в Ирландия, Моран Бийн-нун се включи с уъркшоп и пърформанс, озаглавен "Това, което водата шепне". По същото време на плажа край река "Янтра" Йоана Стоянова

Избрани творби от XVII Международен фотографски салон са подредени на входа на Морската градина във Варна до 27 юли. 

Наред с фотоси на автори от Европа, Канада и Австралия, има и на участници от Саудитска Арабия, Китай, Индия, Оман, Катар, Макао, Индонезия, Малайзия. Представени са общо 124 кадъра, съобщиха организаторите от Варна Оупън Арт.

Те са подбрани между над 6000 кандидатури на 373 автори от 56 държави. Оценявани са от международно жури, в което влизат Адела Лия Русо от Румъния, Харжанто Сумауан от Индонезия и Мирослав Момински от България.

Международният фотографски салон във Варна е най-старият международен фотографски конкурс в България, припомниха организаторите. Всяка година в него се показват творбите на световни творци, подбрани според критерии и в партньорството на най-големите световни фотографски организации - като FIAP (Federation Interna

Тази година празниците „Свищовски лозници“ ще се проведат от 26 до 29 септември. В празничната програма са включени културно-образователни прояви и концерти на популярни изпълнители в различни жанрове на българската музика, съобщиха от общинската администрация.

В първия ден в Градска библиотека „Проф. Иван Шишманов“ ще бъде открита изложба от снимки и статии на тема „Свищовски лозници – поглед във времето“. След това на тържествено заседание на Общински съвет – Свищов поетът Георги Драмбозов ще бъде удостоен с почетното звание „Почетен гражданин на Свищов“. Вечерта на централния площад „Алеко“ в града ще започне първият концерт на групата D2 – 25 години музика с участието на Димитър Кърнев (китара), Александър Обретенов (бас китара), Васил Вутев (ударни) и Радостин Василев (вокали).

На 27 сеп

Авиомузеят в Бургас ще приема посетители с вход свободен на 29 юни, когато се отбелязва 97-ата годишнина от създаването на летището в морския град. На същата дата се честват и седем години от откриването на авиомузея. Това съобщиха от пресцентъра на местната администрация.

По случай празника посетителите ще могат да разгледат десетте самолетни експоната, сред които е легендата на гражданската авиация Ту-154, както и най-популярният едномоторен, двупланов самолет в света Ан-2. В деня на събитието посетителите ще могат да събеседват с капитан Пламен Сталев, който ще разкаже за скритите тайни на авиацията.  

Ще бъде представена и изложба на безпилотни летателни апарати тип дронове, арт работилници и др. От 17:00 часа е предвидена музикална програма, организирана от артистите EVA, Торино и Пашата.

На 29 юни 1947 г. се осъществява първият полет между София

Картината е била открадната от гостна стая в имението Лонглийт в Уилтшър, Великобритания, през 1995 г. Седем години по-късно платното е открито без рамката в пластмасова торба в Лондон. 

Цената, на която е продадена картината на аукциона, е рекордна за творба на Тициан, обявиха от "Кристис".

Певица Селин Дион говори открито за "медикаментозните си ексцесии" - прекомерна употреба на много опасни лекарства, в интервю за френската телевизия TF1 преди излъчването на документален филм, посветен на болестта, която я принуди да се оттегли от сцената, предаде АФП.

Петдесет и шест годишната канадка от години се бори с рядко неврологично заболяване, известно като Синдром на скования човек (Stiff person syndrome, SPS). За болестта, която причинява силни болки, затруднено движение и спазми, няма известно лечение. 

Заради заболяването си Селин Дион не е в състояние да изнася концерти от 2020 г. 

Документалният филм, озаглавен "Аз съм: Селин Дион", ще се излъчи по Амазон Прайм Видео на 25 юни.

"Отмених много концерти, самозалъгвах се, започнах да приемам лекарства. Може би ще опитам противовъзпалително, спазмолитично или нещо друго", разказва п

Срещу бившия китарист на американската алтернативна рок група „Ред Хот Чили Пепърс“ Джош Клингхофър е заведено дело за причиняване на смърт по непредпазливост и небрежност, предаде Асошиейтед прес. Според обвинението той е  блъснал и убил пешеходец по-рано тази година. 

Искът е подаден от Ашли Санчес, дъщерята на жертвата. Нейният баща, 47-годишния Израел Санчес умира, след като е блъснат, докато върви на пешеходна пътека в град Алхамбра, източно от Лос Анджелис.

Инцидентът е станал следобед на 18 март, когато, според думите на ищците, Клингхофър е управлявал черен джип без регистрационен номер. Той е завил наляво на кръстовище с маркирана пешеходна пътека. Видеозапис, представен от обвинителите, показва как черен автомобил удря Израел Санчес, докато завива. Санчес е получил травма на главата, като няколко часа по-късно е починал от нараняванията си в болница

Певицата Мирослава Кацарова ще представи своята концертна програма „Палома“ (Paloma) във Варненската градска художествена галерия в рамките на съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“.

Концертът включва изпълнения на музикален материал, базиран на оригинални композиции на вокалистката, както и на някои джаз и поп класики, принадлежащи на латиноамериканската песенна традиция от ХХ век, съобщават организаторите. Програмата носи името на една от старите популярни мексикански песни „Палома“, датираща от 1954 г. 

Проектът е реализиран в края на миналата година. Кацарова и нейният дългогодишен сценичен партньор, пианистът и композитор Мирослав Турийски, подбират музикалния материал и го разработват в нова и различна звучност в контекста на съвременния джаз. Целта им е песните да звучат съвременно, но

Есенен театрален салон 2024 г. ще се състои от 24-ти септември до 17-ти октомври в Сливен, съобщиха от Драматичен театър „Стефан Киров“.

Театралното събитие започва на 24 септември с постановка на криминалния психологически трилър “Съмнение” от Джон Патрик Шанли на Драматичен театър “Никола Вапцаров” - Благоевград. Калин Врачански е в ролята на свещеник, изповядващ добродетелта на съчувствие и взаимопомощ, посочват организаторите.

На 1 октомври на сливенска сцена актьорите от Младежки театър „Николай Бинев“ представят пиесата „Опасни връзки“ на Шодерло дьо Лакло. На фокус са вечните теми за човешките надежди, страсти, влюбвания и предателства. 

За първи път Есенният театрален салон отваря врати за по-младата аудитория. На 4 октомври в камерната зала на театъра ще се състои премиерата на най-новия

Филмът „Силна вода“ открива този петък, 20 септември, есенното издание на фестивала за българско класическо кино „24 през 2024“.

Вечерта в кино „Одеон“ е посветена на 90-годишнината от рождението на режисьора Иван Терзиев, посочват организаторите.

Фестивалът е по идея на „Филмаутор“, със съдействието на Националния филмов център и Българската национална филмотека.

Сценарист на „Силна вода“ е Боян Папазов по мотиви от романа „Лош ден“ на Генчо Стоев, оператор - Пламен Вагенщайн, художник - Боянка Ахрянова, музика -  Кирил Цибулка. Участват актьорите Иван Григоров, Кирил Кавадарков, Филип Трифонов, Велко Кънев, Мариана Димитрова, Меглена Попова, Иван Йорданов

„Силна вода&ld

Лорд Бат, който наследи баща си, маркиза на Бат, през 2020 г., е собственик на имението Лонглийт. По думите му картината има изключителна история. 

Картината изобразява Дева Мария с малкия Исус и Йосиф. Тя е с ширина 60 см и е рисувана върху дърво. Имала е много собственици от създаването си досега, сред които е и австрийският император Йосиф Втори. Картината е била съхранявана в двореца Белведере във Виена, преди да бъде открадната от френските войски за Наполеоновия музей през 1809 г. По-късно става собственост на шотландски благородник. Маркизът на Бат я купува през 1878 г. Открадната е през 1995 г. 

През 2002 г. Скотланд Ярд в лицето на детектив Чарлс Хил откри творбата. В рамките на търсенето беше обявена награда за информация в размер на 100 000 британски лири. 

Чарлс Хил откри и картината "Викът" на Едвард Мунк. Шедьовърът на Мунк беше откраднат през 1994 г. 

Андрю Флечър, завеждащ отдела на "Кристис" за стари майстори, обяви, че картина на Тициан с подобно качество се появява на пазара на изкуство за първи път след повече от едно поколение. "Почивка по пътя към Египет" е изключителен пример за новаторския подход на художника към цвета и изображението на хора сред природен пейзаж. Картината още веднъж подчертава значението на Тициан като един от най-великите художници в историята на изкуството, каза още Флечър. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Повелителката на глината
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.